Więcej aktualności

01-09-2023

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Rodzica 21 września

W czwartek 21 września 2023 r. od godz. 17:30 do 19.30 serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku od 3 do 18 r. ż do Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17 na kolejne spotkanie Klubu Rodzica. Klub Rodzica jest przestrzenią gdzie można poznać ludzi i nawiązać nowe znajomości, to również miejsce w którym każdy rodzic może znaleźć wsparcie i zrozumienie w swoich codziennych wyzwaniach. 

01-09-2023

9 września będziemy obchodzić Światowy dzień FAS i dzień Pierwszej Pomocy

W sobotę 9 września będziemy obchodzić Światowy dzień FAS na Rynku w Skawinie. Centrum Usług Społecznych przygotowało specjalną ulotkę na ten dzień. Będzie można wziąć udział w pogadankach dotyczących problemu FASD. Dodatkowo w tym dniu obchdzimy Światowy dzień Pierwszej Pomocy. Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział  Myślenice przygotuje dla mieszkańców Gminy Skawina pokaz pierwszej pomocy. 

25-08-2023

ZUS organizuje dyżur telefoniczny na temat renty rodzinnej

W środę 30 sierpnia Krakowski Oddział ZUS organizuje dyżur telefoniczny, którego tematem jest ,,Renta rodzinna – uprawnieni, dokumentacja, wysokość świadczenia”. Odpowiedzi na pytania i wątpliwości będzie można uzyskać w tym dniu w godzinach od 10:00 do 12:00 pod numerem telefonu 12 42 46 269.

02-08-2023

Zbadaj swoje kości - badanie osteoporozy

7 sierpnia  2023 przy Przychodni Zdrowia ul. Popiełuszki 2a w Skawinie, będzie można skorzystać z Mobilnej pracowni densytometrycznej – OSTEOBUS i wykonać badanie osteoporozy. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Badanie jest odpłatne. Cena jednego badania wynosi 45 złotych. Zapisy telefonicznie 512 351 600. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

28-07-2023

Sierpniowa oferta usług społecznych w CUS oraz gminie Skawina!

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Skawina do skorzystania z bogatej oferty usług społecznych, dostępnych w Centrum Usług Społecznych w Skawinie w miesiącu sierpień. Nasze usługi są bezpłatne i zostały stworzone z myślą o Twoich potrzebach oraz potrzebach Twoich bliskich. Zachęcamy również najmłodszych jak i dorosłych mieszkańców do spędzenia aktywnego sierpnia i skorzystania z atrakcji ofertowanych w gminie Skawina. 

28-07-2023

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Rodzica!

Już w czwartek 17sierpnia 2023 r. od godz. 17:30 do 19.30 serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku od 3 do 18 r. ż do Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17 na kolejne spotkanie Klubu Rodzica. Klub Rodzica jest przestrzenią gdzie można poznać ludzi i nawiązać nowe znajomości, to również miejsce w którym każdy rodzic może znaleźć wsparcie i zrozumienie w swoich codziennych wyzwaniach. 

28-07-2023

Nabór uczestników Programu "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców"

Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza Rodziców, Opiekunów i Wychowawców – będących mieszkańcami gminy Skawina – do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach psychoedukacyjnych realizowanych w ramach Programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Warsztaty odbędą się pod warunkiem zebrania grupy minimum 12 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nie czekaj zgłoś się już dziś!

27-07-2023

Webinarium online dla seniorów i ich opiekunów

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (seminarium online) „Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych. Webinarium odbędzie się 4 września 2023 r. w godz. 10:00-12:35. Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się szkolenie. 

19-07-2023

Zapraszamy do udziału w X Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie

Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza Seniorów z gminy Skawina do udziału w X Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie które odbędą się 1 września 2023r. Udział dla Seniorów z terenu Gminy Skawina jest bezpłatny. Dla Seniorów zainteresowanych udziałem w wydarzeniu Centrum Usług Społecznych w Skawinie zorganizuje transport autokarem na trasie Skawina-Kraków-Skawina. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

06-07-2023

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Rodzica!

Już w czwartek 13 lipca 2023 r. o godz. 17:30 serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku od 3 do 18 r. ż do Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17 na kolejne spotkanie Klubu Rodzica. Klub Rodzica jest przestrzenią gdzie można poznać ludzi i nawiązać nowe znajomości, to również miejsce w którym każdy rodzic może znaleźć wsparcie i zrozumienie w swoich codziennych wyzwaniach. 

06-07-2023

Rozszerzona pomoc psychologiczna dla osób zagrożonych przemocą i doświadczających przemocy

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie realizuje Projekt pn.: „Rozszerzenie zakresu pomocy psychologicznej dla osób zagrożonych przemocą i doświadczających przemocy”, finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WM na lata 2014- 2020. Realizacja Projektu została przedłużona do 31 października 2023 r. i nadal trwa rekrutacja osób, które pracują lub uczą się w Krakowie, zainteresowanych skorzystaniem z rozszerzonej pomocy psychologicznej.

05-07-2023

„Rosnę zdrowo!” – kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023

Gmina Skawina ponownie przystąpiła do największej ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno- edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.  W  2023 roku kampanii towarzyszy hasło „Rosnę zdrowo!” odbiorcami kampanii są: uczniowie szkół podstawowych, nauczyciele, rodzice.

30-06-2023

Kalendarium Aktywności w Gminie Skawina

W Zakładce KALENDARIUM (Menu górne – prawa strona) można znaleźć Kalendarium Aktywności w Gminie Skawina na bieżący miesiąc! Chcesz wiedzieć co się dzieje w gminie Skawina? Gdzie się wybrać, co zobaczyć? Jak spędzić czas wolny? Jakie wydarzenia odbędą się w najbliższym czasie? Zamieszczone w kalendarzu imprezy, wydarzenia, warsztaty i inne inicjatywy, to aktywności organizowane przez lokalne instytucje, stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, parafie i podmioty oferujące swoje usługi dedykowane mieszkańcom gminy Skawina.

30-06-2023

Szkolenie sprzedawców napojów alkoholowych za nami

Mając na celu podejmowanie działań edukacyjnych skierowanych do sprzedawców napojów alkoholowych oraz przestrzeganie prawa w zakresie sprzedaży napojów alkoholowych na terenie gminy Skawina, w dniu 29 czerwca br. w Centrum Usług Społecznych w Skawinie odbyło się „Specjalistyczne szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych – aspekty prawne kontroli”.

20-06-2023

Relacja z Pikniku "Rodzina - silna, zdrowa i aktywna"

W sobotę, 17 czerwca, Skawińskie Błonia tętniły muzyką, tańcem i śmiechem, a to wszystko za sprawą pikniku pn. ,,Rodzina – silna, zdrowa i aktywna” zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Skawina i Centrum Usług Społecznych w Skawinie, który przyciągnął tłumy uczestników.

20-06-2023

Za nami kolejne spotkanie w ramach Klubu Rodzica!

Gorące podziękowania dla Rodziców, którzy poświęcili swój czas i wzięli udział w dniu 15.06.2023 r. w warsztatach pn. „Lepiej rozumiem – mądrzej kocham” – o skutecznym wsparciu dawanym dziecku”, które odbyły się w ramach Klubu Rodzica. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu  które odbędzie się 13 lipca 2023 r. o godz. 17:30 w CUS w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17.

19-06-2023

Opieka wytchnieniiwa dla dzieci/osób niepełnosprawnych do 24 roku życia ze spektrum autyzmu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie informuje o możliwości skorzystania z opieki wytchnieniiwej dla dzieci/osób niepełnosprawnych do 24 roku życia ze spektrum autyzmu. Opieka wytchnieniowa realizowana będzie przez Fundację „Mój Sen” w okresie od 19 czerwca do 30 listopada 2023 r.

19-06-2023

Punkt informacyjno-doradczy dla cudzoziemców MUW w Krakowie - zmiany

Informujemy, że w poniedziałek 19 czerwca br. na ulicy Chłopickiego 4 w Krakowie, zostanie uruchomiony Punkt Informacyjno-doradczy (PID) Wydziału Spraw Cudzoziemców, MUW w Krakowie. Ponadto 19 czerwca br. będzie ostatnim dniem obecności Wydziału Spraw Cudzoziemców na Dworcu Głównym PKP w Krakowie przy Peronie 4. 

16-06-2023

Tymczasowe zamknięcie punku pomocy rzeczowej "Otwarta szafa"

Informujemy, że punkt pomocy rzeczowej „Otwarta Szafa” przy ul. Głowackiego 7 w Skawinie, wstrzymał działalność na czas remontu i jest obecnie zamknięty. Wstrzymujemy również przyjmowanie odzieży.

14-06-2023

Zaproszenie na szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Centrum Usług Społecznych w Skawinie serdecznie zapraszają Państwa przedsiębiorców oraz sprzedawców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych do udziału w „Specjalistycznym szkoleniu dla sprzedawców napojów alkoholowych – aspekty prawne kontroli”.

12-06-2023

Zapraszamy na PIKNIK RODZINNY z CUS

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina wraz z Centrum Usług Społecznych w Skawinie zapraszają na Piknik  „Rodzina – silna, zdrowa i aktywna” w Sobotę 17.06.2023r. w godz. 14.00-17.00 na Skawińskich Błoniach. Zapraszamy do  zabawy całe rodziny – młodszych i starszych! W programie wiele  atrakcji – szczegóły na plakatach.

12-06-2023

Usługi i wydarzenia CUS już dostępne w KALENDARIUM

Od teraz dostępna jest już zakładka KALENDARIUM (Menu górne – prawa strona). Zapraszamy mieszkańców Gminy Skawina do zapoznania się z harmonogramem oferowanych przez nas usług i wydarzeń w czerwcu oraz do wzięcia w nich udziału! Przypominamy, wszystkie przedstawione w kalendarium usługi są bezpłatne dla mieszkańców Gminy Skawina! 

12-06-2023

Spotkanie Klubu Rodzica już 15 czerwca!

Serdecznie zapraszamy rodziców  dzieci w wieku od 3 do 18 r. ż  na kolejne spotkanie Klubu Rodzica, które odbędzie się 15 czerwca 2023 r. (czwartek) o godz. 17:30 w siedzibie Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17. Podczas spotkania zostaną poprowadzone praktyczne warsztaty „Lepiej rozumiem – mądrzej kocham” – o skutecznym wsparciu dawanym dziecku”.

12-06-2023

Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia”

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom uprzejmie informuje, że Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki Narkomania 800 199 990 został przekształcony w Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia”- 800 199 990.

07-06-2023

Wizyta studyjna w CUS w Skawinie

Dziś był wyjątkowy dzień dla naszej Gminy, byliśmy organizatorami wizyty studyjnej związanej z działalnością Centrum Usług Społecznych w Skawinie. Było nam niezmiernie miło gościć Panią Wiolettę Wilimską Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, Pana Rafała Barańskiego Zastępcę Dyrektora ROPS oraz przedstawicieli  Centrów Usług Społecznych z województwa małopolskiego. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego spotkania.

01-06-2023

Podsumowanie Warsztatów Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – moduł I Szkoła dialogu

Warsztaty „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” – moduł I „Szkoła dialogu” grupy wieczornej minęły bardzo szybko ale też bardzo owocnie. Zapraszamy do zapoznania się z realacją i dziękujemy wszystkim biorącycm udział w tych spotkaniach!

22-05-2023

Ostatnie pożegnanie Ś.P. Anny Kapuścińskiej - wieloletniego pracownika M-GOPS w Skawinie

16-05-2023

Stwórz z nami lokalną bazę usług społecznych!

Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę w procesie tworzenia usług społecznych na terenie Gminy Skawina. Dzięki temu będziemy zdolni zaoferować mieszkańcom Gminy usługi łączone w postaci kompleksowych wiązek lub pakietów, a nie izolowanych, niepowiązanych ze sobą działań. Zapraszamy NGO (organizacje pozarządowe) do wypełnienia formularza. Wspólne stworzymy lokalną bazę usług społecznych.

16-05-2023

Nowe dyżury specjalistów w CUS

CUS w Skawinie wciąż poszerza ofertę bezpłatnych porad i konsultacji specjalistycznych, skierowanych do mieszkańców Miasta i Gminy Skawina, które odbywają się w przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17. Obok Porad prawnych, Pomocy psychologa i Terapeuty uzależnień, w najbliższym czasie dyżury pełnić będą także: Seksuolog, Specjalista w zakresie poradnictwa i wsparcia rodzin/par będących w kryzysie oraz Mediator. Zapraszamy do zapisów i skorzystania z fachowej pomocy. 

15-05-2023

Zapraszamy do Klubu Rodzica!

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku od 3 do 18 r. ż. na spotkanie inaugurujące Klub Rodzica, które odbędzie się 25 maja o godz. 17.30 w Centrum Usług Społecznych ul. Ks. J. Popiełuszki 17. Klub Rodzica będzie przestrzenią gdzie można poznać ludzi i nawiązać nowe znajomości, to również miejsce w którym każdy rodzic będzie mógł znaleźć wsparcie i zrozumienie w swoich codziennych wyzwaniach.

15-05-2023

Bezpłatne webinaria (seminaria online) dla seniorów

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów na bezpłatne webinaria (seminaria online) organizowane w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

15-05-2023

Warsztaty "Poczuj klimat Skawiny"

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie wraz z Gminą Skawina zapraszają na bezpłatne warsztaty ,,Poczuj klimat Skawiny”. Warsztaty skierowane są do uczniów 8 klas szkoły podstawowej oraz 1 klas szkół średnich i odbędą się w piątek 19.05.2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w MBP w Skawinie, ul. Sikorskiego 18, (budynek zabytkowego Dworca PKP)

05-05-2023

Ogłoszenie sprzedaży końcowej paliwa stałego

Wnioski o zakup będą rozpatrywane przez Centrum Usług Społecznych w Skawinie w kolejności wpłynięcia do wyczerpania ilości węgla przeznaczonego do sprzedaży końcowej. Podstawą zakupu będzie wniosek lub zaświadczenie z innej gminy złożone w Centrum Usług Społecznych w Skawinie ul. Żwirki i Wigury 13 w terminie od 8 do 31 maja 2023 r. 

Ogłoszenie o dniu wolnym i terminie jego odpracowania

Uprzejmie informujemy, iż na mocy zarządzenia 12/2023 Dyrektora Centrum Usług Społecznych w Skawinie z dnia 6 kwietnia 2023 r.,  Centrum Usług Społecznych w Skawinie  będzie nieczynne 2 maja 2023 r. (wtorek). W zamian za ten dzień zapraszamy 6 maja 2023 r. (sobota), w godzinach 7:30 – 15:30.

27-04-2023

Opieka wytchnieniowa - to czas dla Ciebie - Opiekuna osoby starszej lub chorej

Centrum Usług Społecznych w ramach realizacji Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 oferuje usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej lub ośrodku wsparcia i w ramach pobytu całodobowego. Osoby zainteresowane usługami opieki wytchnieniowej świadczonej w ramach pobytu całodobowego informujemy, że od 27 kwietnia do 19 maja 2023r. przyjmujemy zgłoszenia do Programu. 

26-04-2023

Informcja o naborach w Wydziale Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie

Udostępniamy informację o ogłoszonych naborach i możliwości zatrudnienia osób w Wydziale Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie

11-04-2023

Trwają zapisy do Programu grupy wstępnej terapeutyczno-edukacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych

Zapraszamy pełnoletnich mieszkańców Gminy Skawina do udziału w Programie grupy wstępnej terapeutyczno-edukacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych. Program skierowany jest do osób (kobiet i mężczyzn) które rozpoznały u siebie problemy związane z nadmiernym piciem alkoholu oraz używaniem narkotyków.

22-03-2023

Kolejny raz Powiat Krakowski realizuje pilotażowy program ,,Aktywny samorząd”

Kolejny raz Powiat Krakowski realizuje pilotażowy program ,,Aktywny samorząd”. Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

22-03-2023

Zbiórka świeczek i parafiny

W związku z pomocą dla Sił Zbrojnych Ukrainy, zachęcamy do dołączenia do zbiórki świeczek
i parafiny (wosku) – niezbędnych składników do przygotowania świec okopowych.
Zbiórka jest prowadzona w Centrum Usług Społecznych w Skawinie przy ul. Ks.J.Popiełuszki 17 od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-20:00.

16-03-2023

Zapraszamy na Warsztaty zdobienia pisanek

Dekorowanie pisanek to jedne z najpiękniejszych wspomnień związanych ze świętami wielkanocnymi, dlatego przygotowaliśmy dla państwa warsztaty zdobienia pisanek KUKURYKU. Przygotowane przez nas warsztaty dadzą Państwu możliwość do twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia niepowtarzalnych dekoracji do wielkanocnego koszyczka. 

21-02-2023

22 lutego - Dzień Ofiar Przestępstw: Wsparcie telefoniczne dla osób pokrzywdzonych przemocą seksualną w dzieciństwie

Państwowa Komisja 22 lutego, w Dniu Ofiar Przestępstw, oferuje wsparcie telefoniczne dla osób pokrzywdzonych przemocą seksualną w dzieciństwie. W godzinach 10:00-18:00 dyżur telefoniczny będą pełnili prawnik i psycholog. Telefoniczna, a więc anonimowa, rozmowa ze specjalistą może być pierwszym krokiem na drodze rozwiązywania problemów wynikających z doświadczenia tego rodzaju przemocy. Może stać się impulsem do działania na drodze prawnej lub szukania głębszej pomocy psychologicznej.

20-02-2023

Trwa nabór do Szkoły dla Rodziców i Wychowawców!

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Program adresowany jest do mieszkańców Gminy Skawina. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

20-02-2023

Zmiana adresu siedziby Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej

Centrum Usług Społecznych informuje, że od poniedziałku, 20 lutego 2023 r., ulega zmianie adres siedziby Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej z dotychczasowej na: ul. Ks.J.Popiełuszki 17 w Skawinie. Dni i godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-17:00. Dotychczasowe numery telefonów i adres e-mail pozostają bez zmian.

20-02-2023

CUS w Skawinie w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych realizuje Superwizję w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Superwizja daje możliwość przyjrzenia się pracy własnej oraz poszerzenia perspektyw poprzez wymianę doświadczeń z innymi osobami zajmującymi się tymi samymi zagadnieniami. Dzieląc się swoimi zarówno sukcesami jak i dylematami, wątpliwościami lub trudnymi sytuacjami z codziennego życia zawodowego każdy uczestnik superwizji będzie mógł otrzymać wsparcie oraz informacje zwrotne, które pozwolą na zwiększenie efektywności i komfortu pracy.

20-02-2023

Bal Karnawałowy z Centrum Usług Społecznych

18 lutego w magicznej scenerii Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie, odbył się wyjątkowy i kolorowy Bal Karnawałowy dla dzieci. Organizatorem imprezy było Centrum Usług Społecznych w Skawinie. Na uczestników czekała fantastyczna zabawa, słodki poczęstunek, gry, zabawy i liczne niespodzianki. Wszyscy bawili się doskonale w morzu kolorowych balonów, w rytm dziecięcych i nie tylko przebojów, serwowanych przez DJ-a w asyście energicznych i pomysłowych Animatorek.

17-02-2023

Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi

W dniach 14-16 lutego 2023 roku przedstawiciel Centrum Usług Społecznych w Skawinie uczestniczył w warsztatach dotyczących standardu usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi, opracowanego i wdrożonego w ramach projektu pn. ,,Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi’’.

17-02-2023

Informacje na temat nieodpłatnej pomocy prawnej

Małopolski Urząd Wojewódzki informuje o możliwości skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, przez osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Porady takie udzielane są w prawie 1500 punktach w całym kraju. Obecnie trwa również koordynacja projektu punktów specjalistycznych, dedykowanych osobom z określonymi potrzebami na rok 2023.

16-02-2023

Za nami XXIV Bal Trzeźwościowy

11 lutego br. w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka” w Skawinie Grupy Samopomocowe AA i AL-ANON oraz ich przyjaciele, po dwuletniej przerwie związanej z pandemią COVID-19, spotkali się na tradycyjnym spotkaniu integracyjnym bez alkoholu od lat nazywanym „Balem trzeźwościowym”.

13-02-2023

Zapraszamy na Bal Karnawałowy dla Dzieci!

Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza na Bal Karnawałowy dla Dzieci 2023 w sobotę  18 lutego 2023 r., od godz. 15.00 do 18.00 we Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie.
Obowiązuje strój karnawałowy i zapisy!
Szczegółowe informacje i numer telefoniczny do zgłoszenia udziału na plakacie.

06-02-2023

Jesteśmy na Facebooku!

Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza na swój profil na Facebooku.
Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, chcemy także poprzez tą platformę docierać z najważniejszymi informacjami o formach pomocy, wydarzeniach, inicjatywach i projektach.
Zachęcamy do odwiedzania, obserwowania i udostępniania!

02-02-2023

Dodatek dla gospodarstw domowych ogrzewanych gazem

Weszła w życie ustawa wprowadzająca możliwość refundacji podatku VAT dla odbiorców paliw gazowych. Zadanie to będzie realizowane przez Centrum Usług Społecznych w Skawinie. Gospodarstwa domowe, które jako główne źródło ogrzewania wykorzystują urządzenie zasilane gazem mogą starać się o refundację podatku VAT wynikającej z faktury za okres od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r.

25-01-2023

Informacja dotycząca wykonawcy dystrybucji węgla po preferencyjnej cenie

Centrum Usług Społecznych w Skawinie informuje, iż  dystrybucją węgla po preferencyjnej cenie będzie zajmowała się firma Trans-Gaz ul. Przemysłowa 5 w Radziszowie. Opał będzie sprzedawany mieszkańcom w kwocie 1700 zł brutto za tonę.

12-01-2023

Nabór wniosków o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych na 2023 rok przedłużony do 15 lutego

Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. Żwirki i Wigury 13 prowadzi nabór wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych, który będzie trwał od 12 stycznia do 15 lutego 2023 r.  Węgiel zgodnie z Ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych z dnia 27 października 2022 roku będą mogły kupić od samorządu osoby fizyczne w gospodarstwie domowym, które spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego.

stopka CUS
Skip to content