Projekt socjalny „Otwarta szafa”

Projekt socjalny „Otwarta szafa”

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w partnerstwie z Fundacją „Dar Serca” od lutego realizuje projekt socjalny pn. „Otwarta szafa”. Projekt ten jest adresowany do mieszkańców miasta i gminy Skawina, polega na przyjmowaniu odzieży i nieodpłatnym przekazywaniu jej osobom potrzebującym, które zgłoszą się do siedziby „Otwartej szafy”
w Skawinie przy ulicy Korabnickiej – Plac Targowy, lokal 12.

„Otwarta szafa” jest czynna dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki od 8:00 do 12:00.

„Otwarta Szafa” jest miejscem, do którego można przynieść niepotrzebne, ale jeszcze atrakcyjne rzeczy. Każdy z nas ma w szafie jakieś ubrania, ozdoby, książki, płyty czy przedmioty, które – choć w bardzo dobrym stanie – nie są przez nas używane. Możemy tchnąć w nie drugie życie! Może ktoś właśnie poszukuje takich rzeczy dla siebie lub swoich bliskich?

Często nie zdajemy sobie sprawy z problemów i potrzeb ludzi, których codziennie mijamy na ulicy, osiedlu czy klatce schodowej. W ramach projektu chcemy zwrócić mieszkańcom naszej gminy uwagę na to, że to, co dla jednych jest niepotrzebne, dla drugich może być bardzo przydatne.

Dzieląc się odzieżą, zabawkami damy potrzebującym sygnał, że nie są sami, że są osoby, które chcą pomagać i to robią. Odzież i przedmioty, których nie używamy z różnych powodów, a zajmują nam miejsce w szafie mogą stanowić wsparcie dla osób potrzebujących.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia „Otwartej szafy”
i zostawienia w niej tego, co chcieliby przekazać potrzebującym lub zabrania tego co sami potrzebują.

Skip to content